Lind femijen sapo del nga kisha

Nje martese plot te papritura per nje 31 vjecare kroate se ciles i eshte dashur te mos jete pjesemarrese ne dreken e organizuar te dasmes pasi ka lindur vajzen e saj ne nje stol te nje parku, vetem disa minuta pasi kishte thene “Po” ne kishe.

Gjithe diten ankohej se nuk ndihej mire”, – tregon vjehrra e saj. Te gjithe kane menduar se e kishte nga stresi i dasmes. Sapo mbaroi ceremonia, gruaja ka nxjerre ne drite femijen e saj.

Kjo ndodhi aspak e zakonshme eshte zhvilluar ne qytezen e Karlovac, 50 km ne jug te Zagabria-s, ne Kroacine qendrore.

“Nuk ndihej mire”, – ka shpjeguar vjehrra e Nikolina Kis – “por besonim te gjithe se e kishte nga stresi i dasmes”.

Ne kishe gruaja shtrengonte dhembet nga dhimbja dhe sapo ceremonia dhe mesha kane perfunduar, e sapomartuara eshte ulur ne nje nga stolat perballe kishes duke thene se po ndjente shenjat e lindjes.

Menjehere familjaret kane lajmeruar nje ambulance, por ishte teper vone, dhe Nikolina ka sjelle ne jete vajzen e saj, dy muaj perpara afatit, ne park me ndihmen e te emes dhe te nje kusherire te saj. Vajza e vogel eshte mire, por duhet te qendroje per nje kohe te caktuar ne inkubator.

“Deshironim ta quanim Lana – tha bashkeshorti i gruas – por meqenese lindi perballe kishes se shenjte kemi menduar ta quajme Maria”.

Advertisements
  • Trackback are closed
  • Komente (1)
  1. Hajde Dasem Hajde
    Dy Gezimi per 1 dite 😀

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Advertisements
Këtë e pëlqejnë %d blogues: