Tajlandezja 274 kg doli jashtë shtëpisë me vinç

Gruaja nga Tajlanda, Umnuayporn Tongprapai, e cila peshon 274 kilogramë, doli për herë të parë nga shtëpia pas tre vitesh, por me ndihmën e vinçit.

Tajlandezja 40 vjeçare u detyrua që urgjentisht të kërkojë ndihmë mjekësore pas tumorit në këmbën e djathtë dhe për këtë arsye fqinjët e saj kërkuan ndihmë nga autoritetet e Bangkokut për ta transportuar nga banesa e saj gruan më të rëndë në këtë shtet.

Në një moment të gjithë rane dakord. Guvernatori i Bangkokut, Sukhumbhand Paribatra, organizoi ekipin e mjekëve, inxhinierëve dhe ekipeve të shpëtimit.

Umnuayporn Tongprapai kishte mbetur e ngujuar në shtëpi për tre vjet. Ajo mund të ecë gjithsej disa hapa, por edhe kjo është tepër lodhëse për të.

Për ta nxjerrë jashtë Tongprapain, punëtorët u detyruan ta thyejnë njërën anë të murit si dhe një pjesë të fasadës në ndërtesë, e më pas me ndihmën e ashensorëve të ndërtesës e lëshuan nga kati i tretë.

Dëshira e vetme e tajlandezes obeze është që të shërohet dhe dobësohet, ndërsa kur ta arrijë këtë dëshiron te bëjë realitet ëndrrën e saj.

“Dëshiroj të shkoj në det. Më pëlqen të luaj në ujë”, tha Tongprapai.

Advertisements
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Advertisements
Këtë e pëlqejnë %d blogues: