Microsoft: Softuer mbrojtës falas në verzion të ri

Microsoft

Microsoft shpall verzionin e ri të softuerit të saj të quajtur „Windows-Tool“ i cli shërben për largimin e virusëve të padeshirueshëm.Këtë program tani mund ta merrni në verzionin e përditësuar 3.10.

Pas shkarkimit të programit mundeni ta kontrolloni Hard-diskun tuaj për programët të ndryshme keqdashëse siq janë:virusët,trojanët,krimbat(worms) etj.Programi i lajmëron këto programe të këqija dhe mundohët pastaj ti luftoj.Këtë softuer mund ta shkarkoni nga faqja e microsoft-it tek sektori i shkarkimëve,por kujdes ky aplikacion nuk është i dedikuar që ta mbrojë plotesisht kompjuterin tuaj nga programët keqdashëse.

Advertisements
  • Trackback are closed
  • Komente (0)

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Advertisements
Këtë e pëlqejnë %d blogues: