Office 2003, 2007 dhe 2010 në një PC

1. Cakto versionet e Microsoft Office të cilat ju nevojiten.

2. Planifiko Instalimin. Rekomandohet qe instalimet e Office të fillojnë nga versioni më i vjetër tek më i riu. Startoni nga Office 2003, kaloni tek ai 2007 dhe ne fund vjen 2010, por mund te kalohet poashtu prej 2003 direkt tek 2010 nëse nuk dëshirojmë të instalojmë 2007, kjo varet tek ju.

3. Instaloni versionin më të vjetër të dëshiruar të Microsoft Office. Rekomandohet qe të ndërrohet emri i lokacionit të instalimit dhe emri ne shortcut tek Start Menu për t’u kuptuar më mirë se për cilin version po flitet. Shembull: Microsoft Office 2003, Microsoft Office 2007 etj.

4. Filloni instalimin e versionit tjetër të Microsoft Office. Tek versionet e 2007 dhe 2010 mbasi të pajtoheni me termët e marrëveshjes (I accept the terms of this agreement), hapet dritarja ku kërkohet të zgjidheni mes “Upgrade” dhe “Costumize” ku ju duhet të zgjidheni “Costumize”, pastaj hapet një dritare tjetër, ku do e gjeni fjalinë “Keep all previous versions” dhe tani mund të vazhdoni me instalimin pa dëmtuar të dhënat e versionit e vjetër. Rekomandohet poashtu qe të në këtë dritare të kalohet tek “Installation Options” dhe këtu mund të zgjidheni se cilin nga produktet e Office paketës dëshironi ta mbani dhe cilën të largoni.

5. Kënaquni!

Advertisements
  • Trackback are closed
  • Komente (0)

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Advertisements
Këtë e pëlqejnë %d blogues: