Si të mbrohemi nga Keylogging ?

Gjithsecili nga ne mund të gënjehet në situata të ndryshme ne jete por kur bëhët fjalë dhe për botën virtuale atëherë të gjithë dëshirojmë që elektronika jonë të mos prishet në këtë rast është kompjuteri ynë ai që dëshiron kujdes.Kompjuteri ynë synohet nga viruse të ndryshme keqdashëse që besoj të gjith ne i marrim në një mënyre të papritur edhe aty ku ndoshta themi se është e sigurtë si p.sh nëFacebook apo MySpace.Shpesh herë më ndodh të shof gjëra të ndryshme në këta dy rrjete sociale të cilat duhen shkarkuar dhe pasi ti shkarkosh ato do dallosh që nuk janë ndonje softuerë apo çfarë bëhët fjalë aty por për një gjë tërësisht tjetër që quhet KeyLogger dhe pikërisht kjo do të jetë ajo që unë do shqyrtoj sot.

Keystroke logging (shpesh herë i quajtur Keylogging) është nje problem i madh tek të gjithë ne që merremi me boten e webmasterit por dhe tek të gjithë të tjerët pasi thjeshtë një Keylogger mund të monitoroj të gjithë kompjuterin tonë në një mënyrë të fshehtë ku shpesh herë ndodh që antivirusi ynë të mos zbuloj asgje.Metodat e Keylogging janë të shumta duke filluar nga hardware dhe software të bazuara në qasjet në bazë të analizave elektromagnetike dhe akustike.

Cili është ilaçi ?

Definitivisht përgjigja ime është Elite Keystroke Recorder pasi ka shumë funksione për devijimin dhe zbulimin e tyre në një mënyrë të avancuar kështu që çdo keylogger që do dëshironte të futej në kompjuterin tënd Elite Keystroke Recorder do fshij gjithçka dhe keqdashësi nuk do mund të bëj asgjë me kompjuterin tuaj por asgjë nuk është falas kështu që dhe Elite Keystroke Recorder duhet të blihet por ai mund të përdoret dhe për tu provuar ku pastaj do mundeni të blini liçencen por ju ndoshta mund të gjeni dhe në w4rez këtë softuere por kujdes se mos ka ndonjë Keylogger

/albionlab/ShqipetPerfekte

Advertisements
  • Trackback are closed
  • Komente (0)

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Advertisements
Këtë e pëlqejnë %d blogues: