Hack kreativ, zogu zëvendëson përdoruesit!?

Nuk duhet të keni aftësi programimi për të hakuar diçka, për të ndryshuar pamjen e ndonjë shërbimi të madh. Duhet të keni vetëm ide kreative për të realizuar këtë gjë. Ide të cilën e fitoi Gaj Dajan, dhe realizoi këtë me shum sukses.

Gaj Dajan, i cili meret me e-marketing, me dizajnerin grafik Shelly Peleg, arriti që në profilin e tij në Twitter të ndryshon listën e ndjekësve me një zogë të madhë.

Këtë e arritën me vetëm 30 vullnetar për të ndryshuar fotografit tyre të profilit me pjesë të zogut. Pastaj vetëm i renditën përdoruesit sipas pjesëve të fotografisë, dhe aritën të krijojnë një hack shum kreativ.

Shiko Demo ne lidhjen e mëposhtme :P

http://twitter.com/guygo

Advertisements
  • Trackback are closed
  • Komente (0)

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Advertisements
Këtë e pëlqejnë %d blogues: