Samsung prezenton tabletin Galaxy.

Galaxy Tab është tablet i cili punon në Android 2.2(Froyo), posedon TFT-LCD ekran 7 inç, me një rezulucion prej 1024×768 pikselë, 512 MB RAM dhe 16 ose 32 GB memorie të mbrendshme, posedon poashtu edhe kamerë me 3mp me blic, si dhe një kamerë ne pjesën e përparme për video chat, WiFI dhe 3G lidhje të internetit, kurse peshon diku 380 gram, dhe pritet të jetë konkurent direkt i Apple iPad.

Potenciali më i madh i Galaxy tabletit është fakti që punon në Android, sistemi operativ i Google. Përdoruesit do të kenë zgjidhje të madhe për sa i përket aplikacioneve, sepse tableti ka kyçje direkte në tregun e Android. Nga Samsung thonë se 80-90% nga aplikacionet Android punojnë në këtë tablet, por në disa aplikacione, paraqitet problem, për arsye të madhësis së ekranit.

Galaxy Tab u paraqit tek IFA në Berlin, ku gjithashtu lajmëruar edhe modele tjera nga paisja, por nuk u bë e ditur se sa do të kushtoj kjo paisje. Tableti pritet të shfaqet në Europë nga tetorë.

Advertisements
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Advertisements
Këtë e pëlqejnë %d blogues: