Peter Malinu prezentoi Majlo, djaloshin virtual.

Djaloshi virtual Majlo për herë të parë u shfaq kur u prezentua Microsoft Kinect kontrolleri(i njohur si project Natal). Kontrolleri i Microsoft reagon në lëvizje, pa patur nevojë për tastier ose miun(mouse).

I inspiruar nga kjo teknologji Peter Malinu, direktor i Microsoft në Europ në sektorin për lojra, krijoi Majlo. Lojën e shkëlqyeshme, sepse lojtari është në mënyrë virtuale, por edhe reale dhe në mënyrë të direkte komunikon me djaloshin virtual, kjo është një përvojë e re. Shembull, kur Majlo(djaloshi virtual) dëshiron të vepron, lojtari vetëm me zë i tregon Vazhdoni leximin

Advertisements

Fotoaparat me projektues?

Nëse jeni  prej atyre  që  bëheni nervoz, përderisa jeni duke fotografuar dhe dikush ju bezdis me fjalët “Hej bjere aparatin të shikoj veten”, dhe kacafytjet rreth aparatit tuaj, atëhere këtu është zgjidhja për ju, që do të ju lehtëson të shikoni së bashku fotografit pa patur nevoj të Vazhdoni leximin

Sa është i sigurt fjalëkalimi juaj?

Hapat me të cilët po ecën teknologjia sot, apo më mirë të themi fuqia e GPU-së tek kartelat grafike apo dhe fuqia e procesorëve që kanë pajisjet e hedhura në treg nga kompanitë e ndryshme, kanë vënë në rrezik fjalëkalimet tuaja. Madje nga konkurrenca e madhe në tregun e këtyre pajisjeve çmimet e këtyre pajisjeve sa vinë e zvogëlohen, gjë që lejon që Vazhdoni leximin

Nokia e re X3-02

Sot Nokia prezentoi modelin X3-02. Ky është telefoni i parë celularë Nokia që përdorë teknlogjin Touch and Type(Prekje dhe Shtypje), dhe ka një tastier standard alfanumerike, dhe njëkohëasisht ekran në prekje.

Kjo paisje e rallë, ka shtepizën nga Vazhdoni leximin

Frash për ju, Apple aplikacion për flash?

Pasi në SHBA ishte legalizuar jailbreake, apple kishte filluar të humb kontrollin mbi gjërat. Comex, kompania e cila është përgjegjëse për jailbreak-un e fundit të iPhone 4 dhe më të rri, kishte lansuar aplikacionin “Frash”, ku dhe Vazhdoni leximin

Hack kreativ, zogu zëvendëson përdoruesit!?

Nuk duhet të keni aftësi programimi për të hakuar diçka, për të ndryshuar pamjen e ndonjë shërbimi të madh. Duhet të keni vetëm ide kreative për të realizuar këtë gjë. Ide të cilën e fitoi Gaj Dajan, dhe Vazhdoni leximin

Celularë prej 1 milion dollarë

Kompania ruse Gresso e cila është e njohur me paisjet ekskluzive dhe ultra të shtrejta për celularë, prezentoi një celularë të cilin definitivisht asnjëher nuk do ta posedoni, për arsye se nuk mund ti lejoni vetes një luks të till.

Gresso Lexor Las Vegas Jackpot nuk është celularë me aftësi ose funksione të avancuara ose të veçanta, përkundrazi, telefoni përdoret për funksionet themlore të telemunikacionit si për të zhvilluar biseda telefonike, dërgim dhe pranim të Vazhdoni leximin

Advertisements